• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Заступника начальника СБУ Київщини відсторонили за перешкоджання переходам з РПЦ до ПЦУ

Т.в.о. голови СБУ Василь Малюк відсторонив від посади заступника начальника СБУ у Києві та області Юрія Палагнюка через втручання у процес переходу релігійних громад від УПЦ МП (РПЦ) до ПЦУ

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє видання LB.ua з посиланням на Службу безпеки України, передає "ДС".

Управління СБУ у Києві надіслало на адресу Дарницької райдержадміністрації листа за підписом Палагнюка, в якому зазначалося, що Служба безпеки вбачає у переходах громад від УПЦ до ПЦУ "загрози для національної безпеки".

Лист містив нагадування про заборону масових зборів на час воєнного стану і прохання провести роз’яснювальну роботу серед громадськості щодо недопущення участі у зборах релігійних громад керівників територіальних громад чи представників місцевої влади.

Це, зазначається у листі, "може бути використане представниками УПЦ для оскарження дій у суді", а спецслужбами РФ – "для звинувачень в утисках УПЦ, розпалювання міжконфесійної ворожнечі і використання протестного потенціалу для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі".

Також стало відомо про те, що Палагнюк звертався до Управління культури Київської облдержадміністрації з проханням надати копії протоколів і статутних документів релігійної громади Парафія на честь Покрови Божої матері Бориспільської єпархії УПЦ МП с. Требухів Броварського району Київської області, яка виявила бажання перейти до ПЦУ.

У Службі безпеки зазначили: "Ці листи направлені з його власної ініціативи і жодним чином не є позицією Служби".

Там додали, що кадрове рішення по Юрію Палагнюку прийняв т.в.о. голови СБУ, і йдеться саме про виведення в розпорядження, тобто відсторонення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua