• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський анонсував ще один закон "з національного питання"

Жодна національність в Україні не має відчувати себе меншиною, тому фахівці вже отримали завдання підготувати відповідні зміни до законодавства

Реклама на dsnews.ua

Про це під час свого виступу на форумі "Україна 30" 13 липня заявив президент Володимир Зеленський, інформує "ДС".

Він наголосив, що йдеться про законопроєкт саме про національні спільноти, а не меншини.

"Зараз багато говорять про закон про корінні народи. Ми знаємо, хто говорить. Комусь це не подобається. Але ми будемо робити все, аби захищати кожну національну, наголошу, що вже не меншину, а національну спільноту, що живе в Україні", – сказав Зеленський.

Він додав, що законопроєкт про національні спільноти та їхній захист уже готовий, і скоро буде представлений громадськості.

"І всі ці законодавчі ініціативи направлені та зроблені для того, щоби в Україні кожна людина відчувала, що вона є рівним громадянином. Не зважаючи на національність, ми всі є громадянами нашою великої України", — сказав Зеленський.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада ухвалила проєкт закону №5506 про корінні народи України. Документ визнає корінними народами кримських татар, караїмів і кримчаків. Російські політики вже заявили, що вимагатимуть реакції від Ради Європи, бо до переліку корінних народів України не внесли росіян.

Як відомо, корінними народами є етнічні спільноти, які проживають у багатоетнічних суспільствах незалежних країн і є нащадками тих, хто населяв країну або географічну область з давніх-давен, але при цьому не мають власної держави. Натомість росіяни є нацменшиною, права яких в Україні захищені Конституцією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua