• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Зеленський детальніше розповів про ключові пункти, які планують розглянути на Глобальному саміті миру

Президент Володимир Зеленський заявив, що під час Глобального саміту миру у Швейцарії учасники разом складуть план дій щодо трьох пунктів

Реклама на dsnews.ua

Про це він розповів під час інтерв’ю французькому інформагентству AFP, передає "ДС" із посиланням на Офіс президента України.

Як пояснив глава держави, перший пункт стосується вільного судноплавства. Він передбачає захист портової інфраструктури, харчову безпеку для всього світу та розвиток економіки для України. 

Також планується обговорити ядерну й енергетичну безпеку, щоб зупинити удари по критичній інфраструктурі — це другий пункт. І третій пункт — обмін полоненими та повернення незаконно депортованих дітей, розповів Зеленський.

"Якщо ми вийдемо із Саміту з цими трьома кроками, з погодженням у більшості країн цих позицій, це говоритиме, що далі Росія їх не блокуватиме, а ми розроблятимемо з тими чи іншими країнами на технічному рівні вже покроковий, дуже докладний план кожного із цих пунктів", — пояснив президент.

В Офісі президента наголосили, що Україна готова до діалогу з усіма державами, які підтримують її територіальну цілісність. 

Наразі президент та його команда працюють над залученням до участі в Саміті представників Глобального Півдня. Позаяк, як зазначають в адміністрації Зеленського, для Китаю важлива ядерна безпека, а для Африки й Азії — продовольча. Водночас арабський світ продемонстрував, що готовий сприяти обміну полоненими.

"Навіть якщо вони бачать світ по-іншому, важливо працювати над тим, щоб їх залучити, тому що вони мають вплив. Будь-який: оборонний — на рівні торгівлі зброєю, десь — економічний. Вони мають вплив на Росію. І що більше таких країн з нашого боку, з боку закінчення війни, то більше доведеться Росії зважати також", — підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, 15-16 червня Швейцарія проведе Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступає Україна. Саміт проведуть на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua