• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський хоче, щоб США допомогли припинити війну на Донбасі

Президент Володимир Зеленський виступає за приєднання Сполучених Штатів Америки до переговорного процесу з метою завершення війни на Донбасі

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Таку заяву Зеленський зробив сьогодні, відповідаючи на запитання журналістів на спільній прес-конференції з президентом Литви Гітанасом Наусєдою в Вільнюсі, інформує "ДС" з посиланням на пресслужбу глави української держави.

"Я вважаю, що процес заради процесу не працює. Ми бачимо гальмування в Нормандському форматі, і я про це відверто кажу. Тому я виступав за те, щоб приєдналися потужні країни, потужні геополітичні гравці, які можуть вплинути на Російську Федерацію, а це означає – і на закінчення війни в Україні. Тому я виступав за розширення Нормандського формату", — сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що дійсно хотів би, щоб потужність такого стратегічного партнера, як США, допомогла Україні в закінченні війни в Донбасі.

Зеленський зазначив, що формат мирного процесу також може бути змінений або створений паралельний переговорний формат, щоб не порушувати певні чинні домовленості всередині Нормандського формату. Головне, за його словами, щоб такий переговорний формат був ефективним.

"Якщо Росія буде змушена нашими спільними зусиллями або погодиться завдяки нашій спільній дипломатичній роботі закінчити війну, то вона це зробить, незважаючи на кількість доданих держав і форматів", — резюмував президент України.

Нагадаємо, раніше глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук заявив, що приєднання США до "нормандського формату" переговорів з врегулювання ситуації на Донбасі може статися після візиту президента Володимира Зеленського в Вашингтон в липні.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua