• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський хоче виселити "незрозумілих особистостей", які проживають на держдачах

Президент Володимир Зеленський доручив провести повний аудит земель і державних резиденцій в Конча-Заспі і Пущі-Водиці і встановити повний перелік осіб, які там проживають

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Зеленського за результатами засідання РНБО, передає "ДС".

"Ми торкнулися важливого питання. Це державні землі та будинки у Конче-Заспі і Пуще-Водиці, а також особи, в користуванні яких вони перебувають. Загалом мова про майже 400 гектар заповідної землі та більше 100 державних будівель і дач.

Наприкінці 2014 року, за часів колишнього президента (Петра Порошенка – "ДС") та згідно з постановою уряду було скасовано перелік категорій осіб, які мають право на пільгове проживання, що на перший погляд виглядає непогано. Але насправді, легалізувало перебування на цих землях і резиденціях, за дуже символічну плату низки незрозумілих осіб.

Це колишні судді, прокурори, правоохоронці, митники, податківці, люди на прізвище, наприклад Піскун (Святослав, тричі генпрокурор України – "ДС"), Ландік, Васюник, міністри часів Януковича, наприклад Табачник (Дмитро, колишній міністр освіти – "ДС") і Богатирьова (Раїса, колишній міністр охорони здоров’я – "ДС") віцепрем’єр часів Порошенка Зубко (Геннадій, — "ДС") і навіть директор департаменту корпорації "Богдан" Олександр Ільїн.

Ці та низка інших людей отримали договори на користування будівлями, робили там ремонт, отримували відшкодування за витрати на ремонт в розмірі 50% та за символічну плату могли там проживати", — зазначив Зеленський.

Президент розповів, що поставив завдання провести аудит земель і резиденцій в Конча-Заспі і Пуща-Водиці, встановити перелік осіб, які там проживають і за яких умов вони отримали це право. Надалі, за його словами, планується "велике переселення цих народів".

Нагадаємо, у 2020 році ЗМІ повідомили, що президент Володимир Зеленський продав свій будинок і разом з сімʼєю переїздить до державної резиденції "Конча-Заспа", відому як "дача Ющенка". Пізніше в Офісі президента підтвердили дану інформацію, зазначивши, що глава держави буде жити в резиденції тимчасово. До виборів сам Зеленський запевняв, що в державних резиденціях сенсу не бачить.

Пізніше журналісти показали, в яких "скромних" умовах буде жити президент Зеленський і його сімʼя на дачі в Конча-Заспі. У той же час на Банковій стверджували, що проживання президента на держдачі обумовлено питаннями безпеки.

Після переїзду на державну дачу президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська влаштували там ремонт, зокрема зняли люстри і перефарбували стіни в сірий.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua