• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський і президент Латвії підписали декларацію про європерспективу України

Президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Луганської області провів відеоконференцію зі своїм латвійським колегою Егілсом Левітсом

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

Лідери обговорили кроки, які здійснюють уряди двох держав задля подолання наслідків пандемії COVID-19. Співрозмовники також обмінялися інформацією щодо перебігу імунізації та погодилися з важливістю забезпечення доступу до вакцини проти коронавірусу для країн — партнерів ЄС.

Глави держав обговорили загострення ситуації у тимчасово окупованому Криму та наголосили на важливості започаткування Кримської платформи як механізму для деокупації Криму та захисту прав людей, які проживають на півострові. Левітс підтвердив свою участь в інавгураційному саміті Кримської платформи у Києві 23 серпня цього року.

"Я на сто відсотків упевнений, що Україна зможе повернути Крим, і думаю, що Кримська платформа — дуже важливий політичний засіб для цього", — заявив президент Латвії.

Лідери держав наголосили на важливості відновлення динаміки торговельно-економічної співпраці для виходу на докризові показники.

"За результатами розмови була підписана спільна декларація про європейську перспективу України, у якій лідери двох держав вітають значний прогрес, досягнутий у впровадженні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підтримують необхідність її оновлення", — сказано у повідомленні.

Латвія пообіцяла підтримку Україні, коли вона подаватиме заявку на членство в ЄС у майбутньому.

Зазначимо, Латвія стала третьою державою, з якою підписано таку декларацію.

Як повідомляла "ДС", у березні президенти Литви та України Гітанас Науседа і Володимир Зеленський підписали спільну Декларацію про європейську перспективу України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua