• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Зеленський і спікер латвійського Сейму обговорили євроінтеграцію України

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч зі спікером Сейму Латвійської Республіки Інарою Мурнієце, яка знаходиться в Україні з офіційним візитом

Володимир Зеленський та Інара Мурнієце
Володимир Зеленський та Інара Мурнієце
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

Зеленський розповів співрозмовниці про ситуацію з безпекою на Донбасі. Особливу увагу під час зустрічі було приділено обговоренню актуальної ситуації на території тимчасово окупованого Криму.

"Знаю, що у вас дуже продуктивний і насичений візит до України. Хочу подякувати вам і вашим колегам за те, що відвідаєте Донбас. Вдячний за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, за те, що не підтримуєте окупацію Криму", — підкреслив президент.

Глава держави нагадав, що саме Сейм Латвії у травні 2019 року першим з іноземних парламентів визнав геноцидом депортацію кримських татар радянською владою з території Криму в 1944 році.

Зеленський зазначив, що в День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу 18 травня подав на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про корінні народи.

Глава держави високо оцінив той факт, що президент Латвії Егілс Левітс першим зі світових лідерів підтвердив намір взяти особисту участь у саміті "Кримської платформи" у серпні цього року.

Під час зустрічі була позитивно оцінена і нещодавня ініціатива латвійських депутатів зі створення у Сеймі Групи підтримки "Кримської платформи", що є свідченням готовності Латвії до практичного наповнення цього важливого формату.

Сторони також обговорили стратегічну мету України щодо членства в Європейському Союзі. Зеленський відзначив важливість підписання в травні цього року в онлайн-режимі спільної Декларації президентів України і Латвії про європейську перспективу України.

Глава Української держави та спікер Сейму Латвії погодилися з необхідністю збереження традиційно високої динаміки українсько-латвійського міжпарламентського діалогу як у двосторонньому форматі, так і в рамках міжнародних парламентських асамблей.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський і президент Латвії Егілс Левітс підписали декларацію про європейську перспективу України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua