• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Зеленський констатував, що росіяни зруйнували майже весь Донбас і готові вбивати українців і надалі

Російські окупанти вже зруйнували майже весь український Донбас і готові продовжувати вбивати жителів нашої країни

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час онлайн-виступу у парламенті Люксембургу, передає "ДС".

"Ми змушені захищатися фактично від усієї російської армії. Усі боєздатні російські військові формування Росії задіяні у цій агресії", — сказав Зеленський.

Глава держави нагадав, що російські загарбники втратили загиблими вже понад 30 тис. людей.

"Це більше, ніж Радянський Союз втратив за 10 років війни в Афганістані. Більше, ніж Росія втратила за дві чеченські війни. Але це не зупиняє Росію. Ця держава готова ще втрачати і вбивати, вбивати людей. Тому що лише одна людина в Росії хоче не дати нам залишитися такими, якими ми є", — сказав Зеленський.

"Російська армія зруйнувала вже майже весь Донбас. Цей колись один із найпотужніших промислових центрів Європи просто спустошений. Окупанти знищують його місто за містом. Досить поглянути на місто Маріуполь. Там було півмільйона населення, звичайне мирне життя, важливе промислове місто", — додав президент.

Він констатував, що "тепер там випалені руїни".

"І ми ще навіть не знаємо точно, скільки всього наших людей убили окупанти. Мінімум десятки тисяч — десятки тисяч за час, трохи менше ніж 100 днів", — сказав президент.

Він нагадав про важливість підтримки України з боку світової спільноти.

"От що означає насправді характеристика цієї війни як повномасштабної. І ось чому ми так голосно звертаємось до миру за підтримкою. Насамперед за оборонною підтримкою", — наголосив Володимир Зеленський.

Зеленський додав, що українці бажають залишатися такими, якими вони є.

"Саме зараз ця війна Росії проти України є вирішальною і для всієї Європи. Це війна за цінності", — звернув увагу президент України.

Зеленський нагадав про те, наскільки важливою буде перемога України над Росією.

"Коли ми переможемо у цій війні, всі європейці зможуть і надалі насолоджуватися своєю свободою. Якщо ж переважатиме та одна людина, яка хоче знищити будь-яку свободу в Україні та Європі, то для всіх на континенті настане чорний час. Такий, який уже був у історії Європи, який приніс континенту багато страждань та жертв, і луну якого ще можна сьогодні, на жаль, іноді почути у голосах тих, хто намагається порушити європейську єдність", — говорить глава держави.

Президент України наголосив, що "тиранія має програти".

"Щоб Європа могла залишитися такою, якою вона є. Вільна, відкрита, об'єднана і здатна бути сильною у різноманітті", — резюмував Зеленський.

Нагадаємо, також президент заявив, що з початку повномасштабного вторгнення Російська Федерація окупувала понад 3 тисячі населених пунктів України. Зеленський також заявив, що підрозділи ЗСУ вже звільнили трохи більше тисячі сіл, селищ та міст нашої держави.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua