• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Зеленський позбавив фігуриста-олімпійця президентської стипендії за виступ у Росії

Президент Володимир Зеленський позбавив стипендії українського фігуриста, чемпіона XVI зимових Олімпійських ігор з фігурного катання Віктора Петренка

Віктор Петренко
Віктор Петренко. Фото: Українська федерація фігурного катання на ковзанах
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента, передає "ДС".

Зеленський позбавив Віктора Петренка президентської стипендії указом № 567/2022.

"У липні поточного року спортсмен виступив на льодовому шоу "Аленький цветочек" у Сочі попри розв'язану Російською Федерацією жорстоку війну проти України. Його вчинок засудили Національний олімпійський комітет та Українська федерація фігурного катання", — кажуть в ОПУ.

Також зазначається, що Петренко "припинив участь у навчально-тренувальному процесі, підготовці спортсменів для національних збірних команд з олімпійських видів спорту та діяльності щодо розвитку громадського фізкультурно-спортивного руху".

УФФК внесла до Міністерства молоді та спорту подання про позбавлення його державної стипендії.

Віктор Петренко неодноразово був переможцем і призером світових першостей, у 1992 році став олімпійським чемпіоном. У 2018-му спортсмена включили до Залу слави світового фігурного катання.

Як писала "ДС", Міністерство закордонних справ України анулювало дипломатичні паспорти 225 народним депутатам, які не здали їх після офіційних відряджень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua