• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Зеленський на посаді президента виконав лише одну з п'яти передвиборчих обіцянок, — КВУ

Президент Володимир Зеленський не виконав свої головні виборчі обіцянки трирічної давнини

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Комітету виборців України, передає "ДС".

КВУ проаналізував виконання публічних заяв Володимира Зеленського, які він озвучив в інтерв’ю виданню "Українська правда" у січні 2019 року. Під час розмови Зеленський обговорював своє бачення закінчення російсько-української війни, особливостей зовнішньої політики та основних підходів до кадрової політики.

У КВУ дійшли висновку, що з п'яти ключових обіцянок Зеленського не виконано чотири. Зокрема, не змінено текст Мінських угод, західні держави не доєдналися до наявних мирних форматів, не вдалося домовитися про дієве перемир’я із Росією, не дотримано обіцянок щодо залучення професіоналів на державні посади.

Натомість Зеленський, як і обіцяв, не запровадив елементів повної амністії бойовиків у Донецькій та Луганській областях, виконавши відповідну обіцянку.

У Комітеті виборців проаналізували виконання всіх обіцянок окремо:

1. "Я хочу, щоб перестали стріляти. Оці домовленості, мені здається, вони не дуже складні, можна домовитися".

Не виконано. Режим припинення вогню діяв упродовж кількох місяців із липня 2020 року, нагадують у КВУ. Однак у 2021-му його було зірвано. Загалом за рік дії режиму тиші в зоні ООС загинули 45 українських військових, 163 отримали поранення. У серпні 2021 року Володимир Зеленський заявив, що дотримання тиші досі залишається першим кроком для конструктивних перемовин.

2. Потрібно "коригувати і розвивати Мінські домовленості".

Не виконано. Після зустрічі в нормандському форматі у грудні 2019 року Зеленський заявив, що ініціюватиме внесення змін у Мінські угоди. Однак на практиці ця ініціатива не була реалізована — проти цього виступає Російська Федерація, блокуючи відповідний процес.

3. "У нас сьогодні є Мінські домовленості, які не дуже працюють. Може, залучити ще країни — західні".

Не виконано. З 2019 року склад учасників мирних переговорів щодо збройної агресії з боку Росії не змінився. У Нормандському форматі, як і раніше, представлені Україна, Росія, Німеччина та Франція. У грудні 2021 року, відповідаючи на питання щодо можливого приєднання США до нормандського формату, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що наразі не йдеться про переформатування нормандського формату, тому він залишається таким, яким є.

4. "Обов'язково будемо залучати професіоналів".

Не виконано. За даними КВУ, за час перебування Зеленського на посаді президента понад 30 осіб, які раніше працювали в структурах "Студії Квартал 95", її дочірніх організаціях, надавали послуги компанії, співпрацювали із Зеленським на професійній основі, були знайомими, друзями, родичами глави держави або його оточення, отримали державні посади. Зокрема, співвласник "Студії Квартал 95" Іван Баканов став головою СБУ, сценарист "Студії Квартал 95" Юрій Костюк — заступником голови Офісу президента, Сергій Сивохо працював радником секретаря РНБО тощо.

5. "Повна амністія? Звичайно ж, ніхто на це не піде"

Виконано. Володимир Зеленський дотримується обіцянки щодо неможливості повної амністії. При цьому підкреслюється, що амністія буде можлива лише після формування відповідних безпекових умов, а також буде стосуватися виключно осіб "у яких немає на руках крові".

"Показово, що три року тому Володимир Зеленський говорив про ті ж речі, які зараз перебувають на порядку денному. Зокрема, питання виконання Мінських угод. Однак прогресу в цій сфері не було досягнуто, і проблема Мінських угод та їх виконання досі залишається актуальною", — прокоментував голова КВУ Олексій Кошель.

Як писала "ДС", у вересні 2021 року Володимир Зеленський заявляв, що хотів би встигнути виконати всі свої обіцянки протягом одного терміну на посаді глави держави.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua