• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Зеленський на пресконференції з Меркель припустився серйозної помилки, говорячи про газ

Президент Володимир Зеленський під час спільної з Ангелою Меркель пресконференції припустився помилки, заявивши, що Україна постачає газ непідконтрольним територіям Донецької та Луганської областей

Реклама на dsnews.ua

На це у своїй публікації вказує BBC Україна, інформує "ДС".

"Я сказав пані канцлер про ризики, про те, що Україна буде відключена від газу, транзиту газу та в цілому від газу, може таке статися. Вся територія України, і тимчасово окупована. Тож газ може не отримати і тимчасово окупована територія Донбасу, а це вже питання про гарантії безпеки на тих територіях, які на себе брали всі учасники нормандського формату", — сказав на пресконференції Зеленський.

Таким чином глава держави намагався переконати Ангелу Меркель про небезпеку газопроводу "Північний потік-2" для України, який Росія може використати, щоб зупинити транзит газу територією України. Разом з тим, як зазначає агентство, раніше українська влада заперечувала, що окупованим районам Донбасу постачають газ.

Так, У жовтні 2019 року у відповідь на відповідні публікації НАК "Нафтогаз України" оголосив, що інформація про постачання газу непідконтрольним уряду територіям Донецької та Луганської області не відповідає дійсності.

"Новина про те, що ми постачатимемо газ для ОРДЛО — фейк. Зараз діє постанова №867, якою встановлені правила про постачання газу за спецобовʼязками. В цих правилах є пункт 5, де сказано, що обовʼязки постачати газ населенню, релігійним організаціям чи тепловикам не розповсюджуються на тимчасово окуповані території ОРДЛО. Ніяких змін до цього правила не було", — йшлося у повідомленні компанії, на яку посилався Укрінформ.

У НАК "Нафтогаз України" тоді пояснили, що постачають газ деяким підприємствам, "частина обʼєктів яких тепер знаходиться на тимчасово окупованих територіях". Водночас борги, які утворилися на цих обʼєктах до 31 грудня 2014 року, поки їм постачали газ, ніхто не списує.

Як писала "ДС", на пресконференції у Берліні канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що Україна для Німеччини буде залишатися країною-транзитером російського газу навіть після запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua