• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський нагадав про внесок України до першого польоту людини в космос

Перший політ людини в космос, який відбувся 60 років тому, був би неможливим без України

Реклама на dsnews.ua

Про це у себе в Facebook написав президент Володимир Зеленський, інформує "ДС".

"Романтична мрія, що стала стратегічним напрямком. Такими словами я б охарактеризував космічну галузь. 60 років тому відбувся перший політ людини в космос. Без зайвої скромності скажу, що без України він був би неможливим. Українські конструктори відігравали ключову роль у реалізації радянської космічної програми. До ґрунтовних розрахунків учені додали віру в те, що можна дотягнутися до зірок. І в них усе вийшло", — зазначив глава держави.

Він нагадав, що Україна входить до "клубу космічних держав" і посідає гідне місце серед 13 його учасників, а українські конструктори, "попри всі виклики", продовжують проєктування та запуск супутників, пілотованих кораблів, орбітальних станцій.

"Завдання держави у космічній галузі зараз складається з двох пунктів. Ми маємо зберегти все, що зроблено старшими поколіннями. І водночас – докладати всіх зусиль, щоб успіхи минулих років були не єдиними. Наше покоління має зробити свій помітний внесок у розвиток ракетно-космічної галузі. В умовах військової агресії цей напрямок необхідно вважати ключовим елементом національної безпеки й оборони. Це ще один стимул відновити лідерство та статус провідної аерокосмічної держави", — заявив Зеленський. 

"Заявлені плани необхідно втілювати у конкретних кроках. Створення Державної космічної програми впорядкує наші наміри та дасть розуміння, що і як ми будемо робити, аби досягти масштабної мети з утвердження галузі. Також необхідно в повному обсязі відновити фінансування стратегічно важливих проєктів, зокрема космічної системи "Січ-2-1". Уряд нещодавно ухвалив постанову, яка дасть змогу виділяти більше грошей. Але навіть цього замало", — підкреслив президент.

Зеленський впевнений, що світ очікує від України нових підходів. "У нас є і прагнення, і всі можливості з новою силою заявити про себе. На порядку денному – оптимізація галузі, розвиток державно-приватного партнерства, міжнародна кооперація. Далі – досягнення Україною асоційованого членства у Європейському космічному агентстві", — резюмував Зеленський.

Нагадаємо, наприкінці лютого 201 року Кабмін призначив керівника Державного космічного агентства України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua