• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський: наша зустріч з Путіним неминуча

Президент України Володимир Зеленський заявив, що його зустріч з російським колегою Володимиром Путіним неминуча. Водночас він зауважив, що зустріч може не відбутися лише, якщо голова Кремля "не хоче нічого закінчувати"

Інтерв’ю Володимира Зеленського журналістам Agence France-Presse, Reuters та Associated Press
Інтерв’ю Володимира Зеленського журналістам Agence France-Presse, Reuters та Associated Press
Реклама на dsnews.ua

Про це український гарант заявив в інтерв’ю іноземним ЗМІ, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

"Я вважаю, що наша зустріч з президентом Росії неминуча. Тільки якщо він не хоче нічого закінчувати, зустрічі не буде. Інших причин, я вважаю, немає. Тому будемо сподіватися, що найближчим часом ми отримаємо дати, адженду (порядок денний, — ред.) й терміни, що важливо", — сказав Зеленський.

При цьому він додав, що сьогоднішня зустріч Путіна з президентом США Джо Байденом не вплине на терміни його зустрічи з російським лідером.

"Зустріч відбувається тоді, коли у ній зацікавлені обидві сторони. Тому я вважаю, що зустріч президентів (США і Росії, — ред.) не може прискорити мою зустріч з Путіним. Щодо моєї зустрічі з президентом США, то я отримав досить конкретне запрошення. Дати ще немає, але в кінці липня у нас буде зустріч, офіційний візит до США", — уточнив голова ОПУ.

Також він підкреслив, що Путін підтверджував свою готовність зустрітися, але наразі це затягується російською стороною. 

"Сьогодні, я не знаю причин, але вони занадто відтягують. Та відтягуванням питання не вирішити. Порушують питання російської мови, церкви тощо. Навіть у засобах масової інформації обговорюють мою фігуру – це дуже "важливо" у двосторонніх відносинах, коли йде війна…У мене тут дуже відкрита позиція: якщо хочете поваги до російської мови – поважайте українську", — зауважив Зеленський.

Нагадаємо, 16 червня починаються переговори лідера США Джо Байдена та Путіна у Женеві. У столиці Швейцарії введені підвищені заходи безпеки. Для охорони саміту США — РФ залучено близько 1 тисячі військових і ще приблизно 900 поліцейських. Правоохоронці спрямовані не тільки з Женеви, а й з інших кантонів Швейцарії. Зустріч президентів буде складатися з трьох частин : бесіда у вузькому складі, потім в розширеному і продовження переговорів після перерви.

Як писала "ДС", у квітні Володимир Зеленський доручив голові свого Офісу Андрієві Єрмаку підготувати його зустріч із російським лідером Володимиром Путіним.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua