• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський назвав перший крок України, Молдови і Грузії на шляху до ЄС

Першим кроком на шляху України, Молдови і Грузії на шляху до Європейського Союзу має стати визнання європейської перспективи трьох країн

president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент України Володимир Зеленський за підсумками зустрічі в Батумі з президентами Грузії Саломе Зурабішвілі, Молдови Майєю Санду і Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

"Україна істотно просунулася на цьому шляху, вже зафіксувавши підтримку декількох держав. Я також запропонував Президенту Мішелю винести питання європейської перспективи на розгляд Європейської ради", — сказав Зеленський.

Глава держави зазначив, що три країни вперше зібралися в форматі «асоційованого тріо», і впевнений, що він стане важливим кроком на шляху до європейської інтеграції України, Грузії і Молдови.

"Ми на найвищому рівні задекларували нашу спільну ціль – це повноправне членство в ЄС. Важливо, що наші країни об’єднує не лише кінцева мета на цьому непростому шляху, але й бажання та готовність подолати цей шлях разом. У тому, що ця мета є абсолютно досяжною, додає впевненості й надихає підтримка Президента Європейської ради Шарля Мішеля та готовність сприяти подальшому зближенню асоційованих партнерів з ЄС", — сказав глава української держави.

Також Зеленський додав, що на зустрічі в Батумі узгодили підходи щодо проведення Саміту Східного партнерства.

"Успіх Східного партнерства залежить від нашої спроможності визначити його стратегічні цілі й посилити його геополітичне значення у Східній Європі. Саме в такому ключі ми будемо працювати над декларацією Саміту, ми готові до сміливих підходів і закликаємо до цього ж наших партнерів у ЄС

president.gov.ua

", — заявив він.

Як повідомляла "ДС", раніше лідери України, Молдови і Грузії узгодили спільну Декларацію за підсумками саміту в Батумі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua