• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський не прибере з Конституції курс на НАТО заради "миру" на Донбасі, але "без компромісів війна не закінчиться"

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не погодиться прибрати з Конституції положення про курс України на членство в НАТО, якби це стало "ціною за мир" на Донбасі. Водночас він сказав, що погоджується на компроміси в питаннях децентралізації

Про це йдеться у фрагментах з його інтерв’ю виданню New York Times, оприлюднених пресслужбою Офісу президента, передає "ДС".

"У Мінських угодах про членство в НАТО нічого немає, в Нормандському форматі нічого про членство в НАТО немає. Стосовно змін до Конституції в напрямку децентралізації ми говоримо: це згідно з Мінськими угодами, на це ми готові. Змінювати Конституцію в тому напрямку, про який ми іноді чуємо в медіапросторі від Російської Федерації, – тут вони знають мою позицію, я говорив Путіну прямо, що тут я не згоден", — зазначив президент. 

Він зазначив, що зміни до Конституції за "Мінськом", що стосуються децентралізації, Україна збирається виконувати. 

"Я розумію, що ми хочемо окремі повноваження, право вибору, щоб ніхто потім не спекулював на питаннях мови, щоб жителі Донбасу розмовляли, як вони хочуть, – будь ласка, на всі ці речі, я вважаю, що ми повинні бути максимально ліберальними. … Ми хочемо, щоб на місцях у людей було більше повноважень, більше вибору, щоб вони розпоряджалися грошима, а не отримували від центральної влади завдання, що постійно спускаються. Ми це й так робимо. Якщо захочемо в цьому напрямку Донбасу більше преференцій, ось такі компроміси можуть бути – це нормальні компроміси, без компромісів війна не закінчиться, я це розумію. Але скрізь має бути логіка", — додав він.

Як повідомляла "ДС", у цьому ж інтерв’ю Зеленський пояснив, чому будує дороги під час пандеміїобіцяв провести глобальну реформу судів вже наступного року та заявив, що прагне побудувати в Україні свій Діснейленд і Голівуд.

    Реклама на dsnews.ua