• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Зеленський не вважає невчасно подану декларацію підставою для своєї відставки

Президент України Володимир Зеленський не збирається покидати свою посаду через невчасне інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про зміни в майновому стані його родини

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповіді глави держави на електронну петицію № 22/100754-еп, передає "ДС".

"Стосовно ж порушення, яке, на думку автора петиції, є підставою для оголошення мною відставки з поста Президента України, то воно полягає у невчасному інформуванні Національного агентства з питань запобігання корупції про зміни в майновому стані моєї родини і сталося у результаті помилки та не пов’язане із корисливими мотивами. Наголошую, що відразу після виявлення зазначеної помилки її було публічно визнано і виправлено, а її наслідки не завдали шкоди інтересам громадян або держави", — вказує Зеленський..

Він додав, що "з огляду на викладене … ухвалення будь-яких рішень відповідно до вказаної петиції не планується".

Як повідомляла "ДС", 7 липня президент України Володимир Зеленський особисто поінформував Національне агентство з питань запобігання корупції про порушення ним законодавства. Мова йде про неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.

Так, в 2019 році родина глави держави отримала кошти в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на загальну суму 5,1 млн грн та здійснила витрати на придбання ОВДП у сумі 5,2 млн грн. Відповідно, вартість цих облігацій перевищувала 50 прожиткових мінімумів.

Згідно із законодавством, Володимир Зеленський повинен був подати до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані протягом 10 днів з моменту покупки і продажу ОВДП. Проте реєстр не надходили такі повідомлення.

Зеленський підкреслив, що всі громадяни України рівні перед законом, і готовий нести відповідальність за порушення у відповідності з чинним законодавством.

    Реклама на dsnews.ua