• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський обговорив з президентом Румунії агресію Росії та боротьбу з COVID-19

У середу, 12 травня, відбулася телефонна розмова президентів України і Румунії Володимира Зеленського та Клауса Йоханніса, в ході якої порушувалися питання протидії агресивній політиці Росії і боротьби з пандемією коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави української держави, передає "ДС".

Зеленський повідомив Йоханнісу про недавню ескалації Росією ситуації уздовж кордонів України і наголосив на важливості активної підтримки міжнародної спільноти.

Окремо обговорювалися заходи урядів обох держав, спрямовані на боротьбу з наслідками пандемії COVID-19, зокрема щодо забезпечення широкого доступу до якісних вакцин.

Зеленський також привітав Спільну заяву лідерів країн "Бухарестської девʼятки", в якій підтверджується розуміння небезпеки політики Кремля в регіоні Чорного моря.

Президент України також розповів про ситуацію в окупованому Криму, зокрема про мілітаризацію півострова і погіршення гуманітарної ситуації. Зеленський особисто запросив Йоханніса до Києва взяти участь в інавгураційному саміті Кримської платформи і заходах з нагоди Дня Незалежності України в серпні 2021 року.

Сторони також обговорили недавні кроки України в напрямку європейської інтеграції. Зеленський представив українську ініціативу щодо підтримки державами — членами ЄС майбутнього членства України в Євросоюзі і закликав приєднатися до низки країн, президенти яких вже підписали такі двосторонні документи з Україною.

"Це стане вагомим практичним внеском Румунії, поряд з іншими державами – членами ЄС, у підтримку європейської перспективи Української держави", — підкреслив Володимир Зеленський.

Як повідомляла "ДС", 10 травня "Бухарестська девʼятка" за підсумками саміту в столиці Румунії прийняла декларацію, в якій засудила агресію Росії щодо сусідніх країн, в тому числі і України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua