• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Бухарестська дев'ятка" прийняла декларацію: агресія проти України серед головних тем

"Бухарестська дев'ятка" за підсумками саміту в столиці Румунії прийняла декларацію, в якій засудила агресію Росії щодо сусідніх країн, в тому числі і України

Реклама на dsnews.ua

У зустрічі взяли участь президент США Джо Байден і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

За підсумками зустрічі лідери країн уклали спільну декларацію, в якій однією з головних тем була ситуація в Україні.

Зокрема, лідери держав "Бухарестської девʼятки" засудили агресивні дії Росії і виступили на підтримку України і інших держав, які страждають від цієї агресії.

"НАТО стикається з різними загрозами та викликами, що походять від усіх стратегічних напрямків. Агресивні дії Росії та нарощування військ у безпосередній близькості до НАТО, включаючи нещодавню ескалацію в Чорному морі, на кордонах України та незаконно анексованому Криму, а також її агресивна гібридна діяльність продовжують загрожувати євроатлантичній безпеці та протидіяти міжнародному порядку, заснованому на правилах", — йдеться в тексті декларації.

Так само чітко зафіксована підтримка територіальної цілісності України і інших держав, на територію яких зазіхає Росія.

"Ми підтверджуємо свою тверду підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії, України та Молдови в їх міжнародно визнаних кордонах. Переслідуючи свої відповідні європейські та євроатлантичні прагнення, ці країни продовжуватимуть отримувати користь від нашої підтримки у їхніх зусиллях щодо зміцнення стійкості проти будь-якого зовнішнього втручання", — додають президенти, зазначаючи, що готові і надалі співпрацювати з однодумцями.

Також в декларації лідери "Бухарестської девʼятки" засудили диверсійні дії Росії на території країн НАТО, зокрема, в Чехії і Болгарії, проте відзначили, що Альянс залишається відкритим для періодичного, цілеспрямованого і значимого діалогу і конструктивних відносин з Росією, якщо її дії дозволять це.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua