• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський відмовився відкликати свій законопроект про "розгін" Конституційного суду

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський не буде відкликати свій законопроект про припинення повноваження чинного складу Конституційного суду України

Таку заяву Зеленський зробив сьогодні в ефірі "Свободи слова" на телеканалі ICTV, інформує "ДС".

"Я повертати назад не буду, відкликати назад законопроєкт не буду", — заявив Зеленський.

Якби я знав, що я неправий і звичайні люди сказали б мені: "Пане президенте, ви не праві. Це рішення — всупереч думкам нашого суспільства", я б негайно відкликав і не думав про якісь політичні поразки. Мені все одно, я не бігаю за рейтингами. Я прийшов на цю посаду не до кінця життя … Я б це зробив. Але я впевнений, що я чиню правильно. Я знаю, що це важко. Я вірю, що розумні депутати підтримають мене в будь-якому випадку", — додав президент.

При цьому Зеленський порівняв ситуацію з Конституційним судом із зустріччю в підворітті з бандитом, озброєним кулеметом, і заявив, що спроби в такій ситуації діяти строго за законом не працюють.

"Тому і таке рішення (про припинення повноважень КСУ, -" ДС "), — уклав Зеленський.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua