• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Зеленський передав українському командиру батареї HIMARS відзнаку від Байдена (ФОТО, ВІДЕО)

Президент Володимир Зеленський передав командиру батареї HIMARS капітану Павлові Чернявському Command сoin — спеціальний символ від президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена

Реклама на dsnews.ua

Глава держави вручив відзнаку під час виступу з посланням до Верховної Ради, передає "ДС" із посиланням на повідомлення нардепа Олексія Гончаренка.

"У мене є один борг з часу візиту до Сполучених Штатів, який я хочу саме зараз в цій залі віддати — капітану Павлові Чернявському, командиру батареї "Хаймарсів", який відзначений Хрестом бойових заслуг і який передав цю відзнаку президентові Сполучених Штатів Америки Байдену. Для мене було честю виконати цю особливу місію. Але у неї є і друга частина. Президент Байден у відповідь передав Command сoin — спеціальний символ від Президента Сполучених Штатів Америки", — сказав Зеленський, вручивши медальйон капітану Чернявському.

Глава держави також подякував президентові США, обом партіям Конгресу і кожній американській родині за історичну підтримку України та її громадян.

"Ще рік тому здавалося неможливим, що у нашої держави будуть системи ППО Patriot. Але тепер маємо і таку домовленість. Дякую нашим стратегічним партнерам! Це особливий знак довіри до України, це справжнє союзництво зі Сполучними Штатами Америки", — зазначив він.

Народний депутат Олексій Гончаренко також повідомив, що нагороди в Верховній Раді 28 грудня отримали й інші військовослужбовці: льотчик Вадим Ворошилов, більш відомий за позивним Karaya й удостоєний звання Герой України, полковник ЗСУ Роман Качур, капітани, офіцери й солдати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua