• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський під час виступу перед парламентарями Греції згадав Фермопіли та закликав врятувати Маріуполь

Президент Володимир Зеленський закликав Грецію не допустити знищення Маріуполя та врятувати поранених і вцілілих там людей

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський заявив під час виступу у грецькому парламенті в четвер, 7 квітня, передає "ДС".

У промові Зеленський наголошував на історичних зв’язках України і Греції, закликаючи до негайної допомоги Маріуполю.

"Місто потребує гуманітарної допомоги! Місто потребує порятунку звідти людей – вцілілих і поранених. Росія блокує Маріуполь з початку березня, на землі блокує і на морі. Не пропускає туди навіть елементарні гуманітарні вантажі. Я впевнений, що сила Греції може допомогти реалізувати цю місію. Рахунок іде на дні", — сказав Зеленський.

Він попросив Грецію використати свій вплив і можливості як члена Європейського Союзу для організації порятунку Маріуполя та його захисників від російської агресії.

"Вони знищать всю нашу спільну історію, нашу спільну спадщину. І ми не зможемо задовольнитись тим, що скажемо в майбутньому про Маріуполь: "Це нові Фермопіли". Коли герої полягли, зупиняючи чисельне вороже військо. Зараз ми можемо врятувати наших героїв", — сказав президент.

Зеленський закликав відрізати всі російські банки від світової фінансової системи, закрити порти для російських кораблів, не підтримувати російські танкери, які забезпечують Росії постійний потік грошей на вбивства.

Президент закликав надати Україні зброю, щоб змусити російські війська залишити нашу державу — системи протиповітряної оборони, артилерійські системи і снаряди до них, бронетехніку та інше озброєння.

Як писала "ДС", російські окупанти завезли в Маріуполь мобільні крематорії, щоб знищити докази свої воєнних злочинів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua