• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський подякував президентові Ізраїлю за підтримку України

Президент Володимир Зеленський відзначає принципову позицію Ізраїлю щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України

Володимир Зеленський та Іцхак Герцог
Володимир Зеленський та Іцхак Герцог / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав у спільній з президентом Ізраїлю Іцхаком Герцогом заяві після переговорів у Києві, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу голови української держави.

"Розраховуємо, що ця позиція зберігатиметься й надалі. Зокрема в межах ООН, де до кінця цього року Україна внесе на розгляд Генеральної Асамблеї оновлені резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму та мілітаризації окупованого півострова", – сказав Зеленський.

Глава української держави відзначив, що перший державний візит Іцхака Герцога на посаді президента Ізраїлю відбувається саме в Україну.

"Я сприймаю це як знак високої поваги, дружби та міцних взаємин, що існують між нашими країнами", – наголосив Володимир Зеленський.

Він розповів, що під час зустрічі в Києві обговорив з ізраїльським колегою ситуацію на Близькому Сході, а також безпекові виклики, які наразі постали перед Україною у зв’язку з війною, що триває на Донбасі, та тимчасовою окупацією Російською Федерацією українського півострова Крим.

Окрему увагу під час переговорів глави держав приділили вшануванню пам’яті жертв Бабиного Яру – жахливого злочину нацистського режиму.

"Я вдячний президентові Герцогу, а також іншим високим делегаціям, які прибуватимуть цими днями до Києва, щоб взяти участь у пам’ятних заходах з нагоди 80-х роковин цієї страшної світової трагедії. Пам'ять про ці жертви для нас – священна, для кожного з українців", – зазначив Володимир Зеленський.

Лідери України та Ізраїлю наголосили на важливості продовження просвітницьких зусиль на національному та міжнародному рівнях з метою неповторення таких жахливих злочинів, як Голокост та Голодомор 1932-1933 років в Україні.

Володимир Зеленський нагадав, що 26 грудня Україна та Ізраїль відзначатимуть 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин.

"За час тісної співпраці було досягнуто багато. Радий, що нам вдалося побудувати такі теплі відносини, які розвиваються на основі міждержавного взаєморозуміння та довіри, а між двома народами панує тепла дружня атмосфера", – зауважив він.

Зі свого боку Іцхак Герцог також відзначив важливість цієї дати та повідомив, що запросив Володимира Зеленського відвідати Ізраїль з візитом і буде радий вітати його на ізраїльській землі.

Іцхак Герцог також подякував українському президентові та Верховній Раді за боротьбу з антисемітизмом і відзначив внесок України у збереження пам’яті про вбитих українських євреїв.

"Все це дуже цінно. Головним чином тому, що це є важливим підґрунтям для партнерства та побудови спільного успішного майбутнього наших країн", – наголосив президент Ізраїлю.

Як писала "ДС", у жовтні на річницю трагедії в Бабиному Яру в Україну приїдуть президенти трьох країн. Зокрема, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, Ізраїлю — Іцхак Герцог, а також Албанії — Ілір Мета.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua