• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Зеленський підписав закон про конфіскацію грошей у "прихильників війни"

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб

Президент України Володимир Зеленський;
Президент України Володимир Зеленський; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби президента, передає "ДС".

Там пишуть, що закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися.

"Процедура виявлення та конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України, дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. Закон передбачає чітку інструкцію для органів, відповідальних за цей процес", — зазначив президент.

Займатися пошуком активів і зверненням до суду стане Міністерство юстиції. Крім того, здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави здійснюватиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Нагадаємо, 12 травня Верховна Рада підтримала закон про підвищення ефективності санкцій щодо окремих осіб, згідно з яким активи прихильників агресії Росії проти України підлягатимуть конфіскації за рішенням суду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua