• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Зеленський поговорив з президенткою Грузії про ескалацію на сході України

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Грузії Саломе Зурабішвілі

Саломе Зурабішвілі
Саломе Зурабішвілі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Глава української держави обговорив зі співрозмовницею ескалацію безпекової ситуації на Донбасі, наголосивши на небезпечній тенденції до збільшення кількості порушень режиму припинення вогню та кількості загиблих, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Зеленського.

Зазначається, що президент України висловив подяку Грузії та особисто Саломе Зурабішвілі за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Саломе Зурабішвілі наголосила, що Україна та Грузія мають історичне розуміння й підтримують одна одну в питанні миру. Президенти акцентували увагу на важливості діалогу та солідарності й обговорили практичні кроки України та Грузії в контексті подальшого поглиблення відносин з НАТО.

«Справді настав час конкретних пропозицій для України та Грузії щодо отримання ПДЧ в НАТО і плану вступу в Європейський Союз. Консолідація зусиль і солідарність надважливі сьогодні», – зазначив Володимир Зеленський. 

Крім того зазначається, що співрозмовники обмінялися думками щодо актуальної безпекової ситуації в регіоні Чорного моря, зокрема в контексті тимчасової незаконної окупації Криму.

Також вказано, що Володимир Зеленський ознайомив президентку Грузії з ініціативою «Кримська платформа», інавгураційний саміт якої відбудеться у серпні 2021 року в Києві. Він висловив сподівання на особисту участь Саломе Зурабішвілі в цьому заході та активне залучення грузинських партнерів до змістового наповнення згаданої ініціативи.

Нагадаємо, раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької та Луганської областей. В останні кілька тижнів на Донбасі фіксується загострення, ЗСУ зазнають втрат.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua