• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський пообіцяв Байдену продовжити боротьбу з олігархами

Президент Володимир Зеленський розповів американському лідерові Джо Байдену про реформи, які впроваджуються в Україні, і запевнив, що його політика спрямована на системну деолігархізацію

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента, передає "ДС".

В Офісі Зеленського повідомляють, що велику увагу в розмові було приділено розвитку демократій в обох країнах. Глави держав наголосили, що встановлення та збереження демократії – це складна щоденна робота.

"У цьому контексті Джо Байден відзначив, що захоплюється лідерством Володимира Зеленського у перетворенні України на державу з міцними демократичними інституціями", — сказано у повідомленні ОПУ.

Згідно з Офісом Зеленського, у розмові президенти також акцентували увагу на важливості боротьби з олігархатом. Зеленський наголосив на тому, що політика України спрямована на системну деолігархізацію.

Вказано, що президент України детально зупинився на реформах, які впроваджуються в Україні. Зокрема, відзначив розбудову незалежної антикорупційної інфраструктури, поінформував про впровадження земельної реформи та реформу судочинства, а також реформування Конституційного суду.

Також співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі та в Криму і деокупацію півострова. Президент України розповів про ініціативу саміту Кримської платформи і запросив Байдена взяти участь у першому саміті ініціативи та відвідати Україну в день її незалежності.

Згідно з повідомленням ОПУ, президент США зауважив, що з нетерпінням чекає на візит до України.

Зеленський також наголосив, що конкретні кроки щодо наближення України до членства в НАТО підуть на користь усьому Альянсу.

Вказано, що Байден висловив підтримку прогресу України у питанні здобуття членства в НАТО.

Нагадаємо, Байден і Зеленський 2 квітня провели першу телефонну розмову, в ході якої обговорили реформи і співробітництво між країнами. Крім того, глава США підкреслив важливість виконання вимог МВФ для отримання чергового траншу.

Прессекретар президента України Юлія Мендель назвала приголомшливою розмову двох лідерів.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що Зеленський запросив американського колегу взяти участь у саміті "Кримської платформи".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua