• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський констатував особливу важливість науки під час війни

Президент України Володимир Зеленський в День науки, який у цьому році в Україні відзначають 15 травня, заявив, що під час війни та захисту нашої державності робота наукового співтовариства набуває в десятки разів більшого значення

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на офіційному каналі глави держави в Telegram, передає "ДС".

"Україна має чимало наукових імен, якими пишається – це учені, конструктори, інженери, винахідники, академіки з багатьох галузей. Вернадський, Пулюй, Симиренко, Богомолець, Мечников, Амосов, Антонов, Сікорський, Корольов, Патон. Саме ім’я Бориса Патона з наступного року носитиме Національна премія в галузі науки і техніки. Впевнений, що й надалі українські імена гордо звучатимуть у розмовах про світову науку", – зауважив президент.

Зеленський назвав символічним те, що третя субота травня в Україні – це і День Європи, і День науки, оскільки ці свята, за його словами, про прогрес та рух нашого суспільства в одній логіці із сучасним світом.

"Українська наука завжди була й буде для держави надважливою. Не тільки завдяки світовій славі, яку вже принесла, а передусім тому, що робота наших науковців, їхні винаходи та відкриття дають реальну користь і служать саме нашому народу та нашій країні. Служать безпеці й конкурентоспроможності нашого суспільства, ефективності інституцій. Це відчувається особливо зараз – у час війни та захисту нашої державності робота наукової спільноти набуває в десятки разів більшого значення", – сказано у повідомленні глави держави.

Нагадаємо, раніше скандальний народний депутат фракції "Опозиційна платформа — За життя" Ілля Кива привітав колег з Днем науки, і заявив, що він разом з Галілеєм і Коперником є "справжніми вченими".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua