• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський "пожалівся" генсеку ООН на нерівний доступ до безпечних вакцин

Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем обговорив глобальний план вакцинації від COVID-19

president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це 21 квітня повідомила пресслужба українського президента, інформує "ДС".

"Всеохопна вакцинація – єдиний вихід. На жаль, доступ до безпечних і ефективних вакцин досі нерівний. Однак хочу відзначити й подякувати за ваше лідерство у подоланні викликів та в координації глобальних дій під час пандемії коронавірусу", – сказав Зеленський.

Окрему увагу під час бесіди було приділено безпековій ситуації на сході України з огляду на збільшення військової присутності РФ уздовж українського кордону та на тимчасово окупованих територіях.

"Хочу ще раз висловити підтримку вашому торішньому заклику про припинення вогню на період пандемії COVID-19", – зазначив глава держави.

Зеленський наголосив, що Україна однією з перших підтримала цей заклик та робила все можливе для його втілення, починаючи з липня 2020 року. Також президент поінформував генерального секретаря ООН про створення в Україні Центру протидії дезінформації, що має стати міжнародним хабом боротьби з деструктивним інформаційним впливом.

Глава держави наголосив, що ініціатива Кримської платформи, яку Україна офіційно розпочне проведенням саміту в серпні, "поверне питання Криму на міжнародний порядок денний, запустить процес деокупації півострова та стане практичним механізмом для захисту прав людини в Криму вже тепер".

Президент також відзначив важливу практичну роль у відстеженні ситуації в Криму та на інших тимчасово окупованих територіях України, яку відіграє Моніторингова місія ООН з прав людини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua