• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Зеленський пропонує Раді захистити права політв'язнів: подано законопроєкт

Президент Володимир Зеленський подав у Верховну Раду проєкт закону про соціальний та правовий захист політв’язнів та членів їх родин

Будівля Верховної Ради
Будівля Верховної Ради / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

"Цей документ покликаний створити законодавчі механізми для соціального та правового захисту осіб, які втратили свободу внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх родин", — вказано у повідомленні.

 Йдеться про проєкт закону "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей".

Законопроект передбачає утворення комісії з питань встановлення факту позбавлення особи свободи внаслідок агресії проти України, а також визначає її повноваження.

Комісії надається право подання запитів з метою отримання, перевірки або уточнення інформації, необхідної для ухвалення обґрунтованого рішення зі вказаного питання.

Пропоновані зміни до КУпАП передбачають запровадження адмінвідповідальності за невиконання вимог комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок агресії проти України.

Нагадаємо, за даними тимчасового повіреного у справах США, заступника помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джорджа Кента, станом на липень в окупованому Криму і на Донбасі, а також в Білорусі налічувалось в цілому близько 900 політв'язнів, в той час як в перші роки правління Михайла Горбачова в СРСР було майже 800 в'язнів сумління.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua