• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Зеленський про членство в НАТО: Україна готова краще, ніж більшість країн ЄС

Президент Володимир Зеленський переконаний, що Україна щодня доводить свою готовність стати членом НАТО і вона готова краще, ніж більшість країн Європейського Союзу

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / РИА-Новости
Реклама на dsnews.ua

Про це глава держави заявив в спільному інтервʼю Agence France-Presse, Reuters і Associated Press, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

"Ми щодня доводимо, що готові бути в Альянсі більше, ніж більшість країн Європейського Союзу. Через те, що, на жаль, у нас сім років іде війна, серед українців зросла підтримка вступу в НАТО. Тому що для людей це безпека, це захист для їхніх дітей", — підкреслив Зеленський.

За його словами, підтримка Заходу за останній рік стала міцніше, але лідери цих держав часто керуються своїми внутрішніми інтересами. Однак, як вказує Зеленський, західні країни мають усвідомити, що війна в Україні — це також війна в Європі, на якій помирають "за всі ті принципи, які проповідують і відстоюють лідери НАТО і ЄС".

Тому, на переконання Зеленського, Захід має зрозуміти, що підтримка України — це не тільки благо для українського народу, це також благо і безпека для їх країн.

Крім того, глава держави нагадав, що президент США Джо Байден запросив його відвідати з візитом Вашингтон в кінці липня. Під час зустрічі з лідером США Володимир Зеленський сподівається обговорити питання надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО, економічну підтримку, а також ситуацію з безпекою на Донбасі.

Як повідомляла "ДС", заступник голови Офісу президента Андрій Сибіга заявив, що Україна зробила все необхідне для отримання Плану дій щодо членства в НАТО.

Нагадаємо, Офіс президента України видалив з повідомлення про розмову Володимира Зеленського і Джо Байдена слова про те, що президент США підтримав євроатлантичну інтеграцію України та надання їй Плану дій щодо членства в НАТО.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua