• USD 26.6
  • EUR 31
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Зеленський про повномасштабну війну з Росією: Вже не буде ніякого сусідства

Імовірність повномасштабного нападу Росії на Україну існує, однак, якщо таке станеться, це стане найбільшою помилкою РФ

Реклама на dsnews.ua

Про це під час участі у дискусії YES Brainstorming заявив президент України Володимир Зеленський, інформує "ДС".

Так, вважаю, що може бути (повномасштабна війна з Росією, — прим. "ДС"), так і є", — сказав президент, відповідаючи на відповідне запитання.

"Мені здається, що 2014 рік був таким (на жаль, що так звучить), кроком у цьому питанні з боку Росії, і потім завдяки українцям — кроком назад. Їх (росіян, — прим. "ДС") було зупинено. Сказати, що через погрози, що Україна вступить в НАТО, в Євросоюз… в чотирнадцятому році я не памʼятаю великих погроз щодо вступу України в НАТО. Я такого не памʼятаю, але, до речі, це вибір України — особистий і геополітичний вибір; це вибір кожного українця, але про це окремо", — висловився глава держави.

Він підкреслив, що "потенціал в цій темі (повномасштабної війни, — прим. "ДС") є". "Вважаю, що це буде найбільшою помилкою, в принципі. Помилка Російської Федерації. Вважаю, що після цього ніколи вже не буде існувати сусідства Росії та України… Білорусі. Якщо буде потужна ескалація з боку Росії (чому Білорусі, тому що там на території є присутність РФ)… Я вважаю, що світ вже змінився, тому це найстрашніше, що може бути, це найстрашніше, що я як людина, як українець можу уявити собі. Але, на жаль, є така імовірність", — додав Зеленський.

Як писала "ДС", секретар РНБО Олексій Данілов раніше заявив, що українська армія готова звільнити окуповані Донецьк і Луганськ, якщо отримає відповідний наказ. Утім, такі військові операції можуть призвести до сотень тисяч жертв.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua