• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Зеленський про TAURUS: Отримаємо після того, як свій крок зроблять США

Порядок передачі нового озброєння Україні від партнерів завжди один: спочатку Сполучені Штати, а потім Німеччина

Реклама на dsnews.ua

Про це президент України Володимир Зеленський сказав під час своєї пресконференції після форуму "Україна. Рік 2024", передає "ДС

"Для нас важливо. Я вдячний канцлеру, він проявив лідерство в Європі. У нього найпотужніший договір з нами. Нам дуже потрібна ця зброя. Я скажу так — США, а потім Німеччина. І так завжди. Я не про залежність канцлера від президента, я про те, що порядок дій завжди був таким", — сказав Зеленський.

Президент пояснив, що коли США робили крок вперед, то Україна могла це наводити як приклад іншим.

Нагадаємо, Україна просить Німеччину розпочати постачання далекобійних ракет Taurus, які здатні знищувати цілі на відстані до 500 кілометрів, ще з минулого року. Проте німецький уряд відмовляється від передачі такого озброєння. За інформацією ЗМІ, проти виступає сам канцлер Олаф Шольц. Він переживає, що ЗСУ можуть використовувати німецькі ракети для ударів по території Росії, що "зробить Німеччину стороною конфлікту".

Як писала "ДС", 22 лютого парламент Німеччини підтримав надання Україні далекобійних ракет Taurus. Тепер остаточне рішення залишається за канцлером ФРН Олафом Шольцем.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua