• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський про Єрмака та вагнерівців: "Слава Богу, що зірвалося"

Президент Володимир Зеленський заявив, що довіряє главі свого Офісу Андрію Єрмаку, до якого у СБУ "нуль питань". Крім того, він заявив, що Україну максимально втягували в здійснення спецоперації із затримання бойовиків ПВК "Вагнер" в Білорусі, але Київ проявив суб'єктність

Андрій Єрмак і Володимир Зеленський
Андрій Єрмак і Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це глава держави сказав в інтервʼю "1 + 1", передає "ДС".

Так, Зеленський заявив, що довіряє Єрмаку.

"Я довіряю цій людині. Служба безпеки надавала мені і надає інформацію про все моє оточення і всіх моїх людей… До Єрмака у СБУ, української розвідки нуль питань", — сказав він.

Президент також прокоментував зрив операції по затриманню бойовиків російської ПВК "Вагнер", які воювали на Донбасі, в Білорусі. За деякими даними, інформацію про цю операцію російських спецслужб міг передати Андрій Єрмак.

"Ми з вами бачили, що відбулося в Білорусі, як посадили літак і чим це закінчилося. Чим закінчуються такі випадки, до якої ізоляції країни призводять такі спецоперації. Це точно не була наша операція. Я точно розумію, що ідея цієї операції – ідея інших країн і те, що Україну максимально затягували в це питання – правда. Те, що цього не відбулось, ще раз проводячи паралелі з Білоруссю, слава Богу, ми проявили питання суб'єктності в цьому важливому питанні", — заявив Зеленський.

Глава держави також зазначив, що його остання розмова з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком стосувалася саме "справи вагнерівців".

"Це, коли вагнерівці були на території Білорусі, я зателефонував Олександру Григоровичу і сказав, що готовий передати повну інформацію відносно цих людей. Ми розуміли, які там прізвища, ми розуміли, хто вони такі. Я не пам'ятаю, передавав мені, здається, наш посол. Він мені сказав телефоном: "Я розумію, так, Дорогий Володимиру Олександровичу. Ви ж знаєте, як я до Вас ставлюся. Ти ж знаєш, як Білорусь любить Україну. Ти знаєш, що я тебе не підведу. У мене тут зараз не все спокійно. Я розберуся". Я був впевнений, що він передасть нам цих вбивць. Але потім відбулося те, що відбулося", — констатував Зеленський.

Як повідомляла "ДС", 14 серпня 2020 року Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня. Президент України Володимир Зеленський назвав видачу "вагнерівців" несправедливим рішенням, наслідки якого будуть катастрофічними.

Згодом зʼявилася інформація, що операцію із затримання найманців російської ПВК "Вагнера", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, проте дані про неї злив "кріт" з оточення президента Володимира Зеленського. За даними низки ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак. Радник останнього Михайло Подоляк заявив, що історія зі зривом затримання найманців ПВК "Вагнера", які були заарештовані в Білорусі, є "блискучою медійної операцією". У свою чергу, президент Зеленський назвав інформацію про "крота" і зрив спецоперації "маренням".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua