• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський розповів, на що "велике" витратить гроші після "Великого будівництва"

У 2021 році в Україні розпочалася програма "Велика реставрація", в рамках якої планують відновити і відреставрувати близько 150 культурних і історичних об'єктів

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент України Володимир Зеленський 22 лютого під час форуму "Україна 30", інформує "ДС".

"Цього році ми почали програму "Велика реставрація". Мова йде про відновлення українських замків, музеїв, театрів, інших проблем нашого історичної та культурної спадщини", — сказав Зеленський.

Всього планується, що протягом трьох років в рамках цієї програми відреставрують близько 150 подібних обʼєктів по всій Україні.

За його словами, на першому етапі фінансування передбачено 300 млн грн, які необхідні для підготовки проєктної документації.

"Треба рухатиcя багатьма шляхами: концесія, державно-приватне партнерство, віддавати приватному сектору, і держава повинна окремо інвестувати. Бо реставрація по всьому світу йде навіть не десятиріччями, а сторіччями. Це програма, яку ми зараз починаємо в Україні і яка не буде зупинятись. У нас багато історичних пам’яток – все це відновити за три-п’ять-десять років просто неможливо. За цей час, я впевнений, ми відновимо для туризму основні важливі "магніти", все інше – це велика робота, яку належить виконати. Найголовніше, що ми розпочали", – зауважив Зеленський.

На запитання журналіста, чи можливий варіант концесії для реалізації програми "Велика реставрація" за прикладом європейських країн, глава держави зазначив, що розглядається декілька форматів фінансування.

"Ми опрацьовуємо, які пам’ятки історії та культури можемо розглядати як концесійні проєкти", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що проєкт "Велике будівництво" показав, що хороші дороги в Україні перестали бути "фантастикою".

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua