• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський санкціонував можливість заміни житла осіб з інвалідністю

Глава держави Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю"

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Документ сприятиме реалізації прав і свобод осіб з інвалідністю відповідно до вимог Конвенції про права осіб з інвалідністю, передає "ДС" з посиланням на сайт президента.

Так, закон прописує порядок забезпечення осіб з інвалідністю житлом, що пристосоване до їхніх потреб. Зокрема, це може відбуватися шляхом заміни житла, в якому проживає особа з інвалідністю, через обмін на умовах найму.

Також можливе надання особі з інвалідністю пристосованого житла, якщо воно передасть належне йому приміщення у власність територіальної громади.

При цьому житло (житлове приміщення), яке надається такій особі в результаті заміни, повинно відповідати вимогам безперешкодного доступу та бути пристосованим до її потреб.

Порядок заміни житла (житлових приміщень) затверджує Кабінет міністрів.

Закон вступає в силу на наступний день після опублікування і вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Нагадаємо, 29 червня Верховна Рада внесла зміни в закон "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб (№4555).

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua