• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський вважає, що інтенсивні обстріли на Донбасі пов'язані з Медведчуком

Президент України Володимир Зеленський вважає, що загострення на Донбасі пов'язано з санкціями проти Віктора Медведчука, а тверда позиція України дратує ворога

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні глави держави в Telegram, передає "ДС".

"Санкції проти Віктора Медведчука, наша голосна та тверда позиція щодо незалежності України та просування до миру й беззаперечна підтримка з боку західних партнерів дратують ворога, що вторгся на Донбас і окупував Крим", — заявив Зеленський.

Він додав, що Україна хотіла б повернутися до умов, коли режим "тиші" діяв ефективніше.

"Це зрозуміло. Як зрозуміло і те, що ми хотіли б повернутися до тих умов, коли режим припинення вогню діяв ефективніше — як з 27 липня 2020 року, коли впродовж місяців у нас було в десятки разів менше поранених і загиблих. І ми над цим працюємо", — підкреслив він.

Нагадаємо, 19 лютого РНБО ухвалила рішення про застосування санкцій у відношенні 19 юридичних і восьми фізичних осіб, серед яких народний депутат Віктор Медведчук (ОПЗЖ) і його дружина Оксана Марченко, які є кумами російського президента Володимира Путіна. 20 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження санкцій РНБО проти Медведчука терміном на три роки.

Вже 16 березня Медведчук оскаржив санкції РНБО. Тарас Козак, який також разом з дружиною потрапив під санкції, зробив це раніше. 17 березня дружини Медведчука і Козака оскаржили санкції РНБО у Верховному Суді.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua