• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський схвалив Стратегію економічної безпеки до 2025 року

Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про Стратегію економічної безпеки України на період до 2025 року"

https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

"У Стратегії зазначено, що національні інтереси України – це сталий розвиток вітчизняної економіки, інтеграція країни в європейський економічний простір та розвиток рівноправної взаємовигідної економічної співпраці з іншими державами", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в Стратегії важливе місце займають виклики, повʼязані зі збройною агресією Росії і тимчасовою окупацією частини території України. Зокрема вказується, що дії Росії по руйнуванню української економіки були свідомими і цілеспрямованими. Ці дії є одним з методів гібридної війни, оскільки зруйнована економіка спричиняє невдоволення владою, трудову міграцію та соціальне напруження. Також використовуються економічні інструменти, зокрема санкції проти України і "вплив на інші держави з метою ухвалення рішень, що суперечать основним національним економічним інтересам України".

"Серед завдань (Стратегії) — забезпечення стійкості до зовнішніх і внутрішніх викликів та загроз, збереження та розвиток економічної потужності країни, а також гарантування економічної незалежності України та здатності до захисту національних економічних інтересів", — сказано в повідомленні.

Стратегія передбачає дотримання критичних меж і цільових орієнтирів в основних складових економічної безпеки країни.

"Наслідком реалізації Стратегії має стати, зокрема, створення стійкої, конкурентоспроможної, соціально відповідальної ринкової економіки та умов для випереджального розвитку науково-технічного потенціалу країни, сталого нарощування національного багатства та факторів виробництва; досягнення Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року, рівня життя населення, притаманного економічно розвиненим країнам", — йдеться в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", 11 серпня Володимир Зеленський підписав стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua