• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Зеленський схвалив зміни до бюджету задля військових, соціалки і доріг

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає спрямування коштів від перевиконання дохідної частини держбюджету на соціальну підтримку населення, виплати грошового забезпечення військовослужбовцям та реалізацію інфраструктурних проєктів

President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Так, витрати загального фонду держбюджету збільшено на 39,6 млрд грн. Підвищення доходів передбачено завдяки податку на прибуток підприємств — на 30 млрд грн, ПДВ із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування — на 2 млрд грн, ПДВ із ввезених на митну територію України товарів — на 6,9 млрд грн, зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування при придбанні права власності на легкові автомобілі — на 750 млн грн.

На пільги і житлові субсидії направлено 12,05 млрд грн, на розвиток мережі і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення — 15 млрд грн. Ще 4,1 млрд грн передбачено на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ, 2 млрд грн — на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

Крім того, 1 млрд грн буде спрямовано на погашення заборгованості по заробітній платі працівникам державних вугледобувних підприємств.

Також кошти передбачені на субвенції місцевим бюджетам для реалізації інфраструктурних проектів і розвитку об'єктів соціально-культурної сфери та здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій (відповідно 1,5 млрд грн і 2,5 млрд грн).

На субвенції місцевим бюджетам для грошової компенсації за житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які брали участь в антитерористичній операції, і для учасників Революції Гідності буде направлено відповідно 282 млн грн і 4 млн грн.

Як повідомляла "ДС", 14 жовтня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про деякі заходи щодо забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців та ветеранів війни".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua