• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Зеленський сказав, у якому випадку закон про олігархів винесуть на референдум

Президент Володимир Зеленський готовий винести законопроєкт про деолігархізацію на всеукраїнський референдум, якщо він не збере достатньої кількості голосів у Верховній Раді

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав у рамках форуму «Україна 30. Екологія», передає "ДС".

«За мою каденцію ми позбудемося всіх олігархів, я давав таке слово і я йду до цього. Якщо я буду відчувати, що у мене протистояння не тільки з великим бізнесом ... якщо я буду бачити вплив цих людей на парламент України з приводу неголосування, збивання, зміни цього законопроєкту, відтягування, то мені потрібна буде тоді підтримка. А якщо у мене не буде підтримки парламенту, у мене залишається найголовніша підтримка — це суспільство. І саме тоді я винесу питання про олігархів на референдум», — сказав Зеленський.

При цьому він підкреслив, що не хотів би виносити на референдум це питання і сподівається, що в парламенті знайдеться потрібна кількість голосів на підтримку ініційованого ним законопроєкту.

«Але я вважаю щиро, що це не питання референдуму ... Референдум — це свято, на яке йдуть люди, це як вибори: ми ходимо щось змінити, і я знаю, що від мого голосу це залежить. Тому на референдумі повинні бути фундаментальні питання. Я не хотів би, щоб питання закону про олігархів ... було для людей фундаментальним. Я вважаю, що ми більш-менш можемо пройти парламент, і всі-всі депутати, особливо депутати, за яких голосували — не просто окремі партії, а мажоритарники ... всі вони повинні підтримати цей закон», — сказав Зеленський.

Як повідомляла "ДС", 3 червня на сайті Верховної Ради з'явився текст законопроєкту №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua