• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський сказав, за якої умови в Україні з'являться російські школи

Школи з навчанням російською мовою з'являться в Україні тоді, коли в Росії відкриють україномовні навчальні заклади

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю журналістам Agence France-Presse, Reuters і Associated Press, передає «ДС».

Повна версія інтерв'ю опублікована 16 червня на офіційному сайті глави держави.

Так, Зеленський заявив, що в РФ обговорюють питання про російську мову в Україні, в тому числі — про використання її у школах. На думку глави держави, Кремль, якщо його цікавить це питання, також має забезпечити можливість отримувати в Росії освіту українською.

"Мене запитують: як вирішити питання зі школами, з мовами? Я кажу — треба просто поважати один одного, і все буде нормально. У нас багато різних приватних шкіл — англійські, хочуть (відкрити — "ДС") угорські. Приватні — будь ласка. щоб держава підтримувала — ми підтримуємо українську школу, це логічно. А хочете російську школу — давайте українську школу відкриємо в Москві, в Санкт-Петербурзі, в Тюмені, де багато українців живе. це називається "повага", — сказав Зеленський.

Нагадаємо, в ОРДО "вчені" Донецького національного університету і двох академічних наукових центрів Росії проводять спільну розробку словників "сучасної російської мови на Донбасі.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua