• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Не суржик, а донецьке просторіччя: "Вчені" з ОРДО надумали створити словник "донбаської мови"

В ОРДО "вчені" Донецького національного університету і двох академічних наукових центрів Росії проводять спільну розробку словників "сучасної російської мови на Донбасі"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив «завкафедрою російської мови ДонНУ» В'ячеслав Теркулов, передає "ДС" цз посиланням на сепаратистський ресурс бойовиків.

«В першу чергу, ми складаємо словник донецького просторіччя. Наші діти повинні знати, що немає тут ніякого суржику, тут — російська мова, російське просторіччя, в якому є вкраплення українізмів, але багато цих вкраплень навіть не українські. Наприклад, фраза "я за нього тобі розповідав" — не українізм, це прийшло з Одеси», — сказав "учений".

За словами Теркулова, до початку 2022 року планується видати короткий словник із приблизно 600 регіоналізмів — слів, що мають обмежене територіальне вживання. Пізніше в ОРДО мають намір зібрати для словника все донецьке просторіччя.

Також у «республіці» хочуть видати "словник мови війни", до якого увійдуть нові слова, що увійшли в ужиток жителів ОРДЛО з початку збройного конфлікту.

Нагадаємо, раніше прессекретар президента України Юлія Мендель заявила про "українську російську мову" в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua