• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Зеленський створив у Чернігові міську військову адміністрацію

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Чернігівської міської військової адміністрації

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в указі, який набув чинності 7 лютого, передає "ДС". 

Згідно із законодавством, на територіях, де запровадили воєнний стан, можуть створювати тимчасові органи влади — військові адміністрації. 

Їх створюють для забезпечення дії Конституції та законів, організації заходів правового режиму воєнного стану, оборони, захисту критичної інфраструктури, охорони прав та низки інших функцій. Очолює військову адміністрацію начальник, якого призначає президент. 

Як пояснював "Суспільному" виконавчий директор чернігівського відділення Асоціації міст України Микола Силенко, військові адміністрації в містах, селах та громадах створюють лише у виняткових випадках. Йдеться лише про території, де або немає місцевого самоврядування, або воно не справляється зі своєю функцією. 

Серед таких прикладів Силенко наводить Ізюм, Куп’янськ та Херсон. "Там, де є проблеми з місцевим самоврядуванням або колаборація тощо. Тобто там, де не спрацьовує місцева влада, де вона не справляється зі своїми безпосередніми функціями, насамперед із безпеки та оборони, там може вводитися військова адміністрація", — казав представник Асоціації міст України. 

Водночас у Чернігові станом на 3 лютого Силенко не бачив причин вводити військову адміністрацію. Голова Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус ще перед рішенням суду відсторонити міського голову Чернігова Владислава Атрошенка заявляв "Суспільному", що в разі такого вердикту в Чернігові є посадова особа, яка може замінити міського голову, — зокрема секретар міської ради. 

Як повідомляла "ДС", 7 грудня 2022 року Яворівський районний суд Львова визнав мера Чернігова Владислава Атрошенка винним у скоєнні дій в умовах конфлікту інтересів та на рік позбавив його права обіймати посаду міського голови. 

Секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако став виконувачем обов'язків мера обласного центру після усунення з посади Владислава Атрошенка.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua