• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Зеленський та прем'єр Чехії підписали "євроатлантичну" декларацію

Президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала підписали Спільну декларацію з євроатлантичної перспективи України

https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби глави держави, повідомляє "ДС".

Декларацію підписано під час зустрічі лідерів. Документ визначає пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Чехією в рамках стратегічного курсу нашої держави на набуття повноправного членства в НАТО.

У декларації висловлено підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також підтверджено прихильність до політики "відкритих дверей" НАТО.

З підписанням документа зафіксовано підтримку Чехією перспективи набуття Україною членства в НАТО як тільки дозволять умови.

У декларації особливо зазначено намір Чехії продовжити надання потужної військової, технічної, оборонної та гуманітарної підтримки Україні.

Як зазначив Зеленський, це перший документ, який підписує Україна для прискорення євроатлантичної інтеграції.

Він подякував чеським друзям України та особисто Петру Фіалі за лідерство у питанні євроатлантичної інтеграції нашої держави.

"Будемо працювати, щоб такі спільні декларації були підписані й з іншими державами – членами НАТО", – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, 30 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за процедурою, яка "відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти", тобто у прискореному порядку.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua