• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський узаконив продаж землі на онлайн-аукціонах

Президент Володимир Зеленський підписав закон №2195 про внесення змін до законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них на електронних аукціонах

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в статусі закону на сайті Верховної Ради, передає "ДС".

Даний закон стверджує новий порядок проведення земельних торгів, публікацію всіх документів, що стосуються торгів і земельних ділянок, в електронній торговій системі, яка є загальнодоступною і відкритою і забезпечує підвищення ефективності організації та проведення земельних торгів.

У пояснювальній записці до закону зазначається, що досвід електронних торгів показав свою успішність, зокрема, на прикладі аукціонів в рамках малої приватизації.

"З огляду на це та на необхідність впровадження сучасних інструментів управління державним та комунальним майном, цим проектом пропонується запровадити обов’язковий продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони", — сказано в пояснювальній записці.

На думку авторів закону, проведення електронних земельних аукціонів дозволить збільшити вартість землі та орендної плати.

"Крім цього, продаж та передача в користування земельних ділянок через електронні торги забезпечить прозорість процедур, оскільки суб’єктивний вплив на земельні торги буде мінімізований та замінений автоматичними діями електронної системи", — йдеться в пояснювальній записці.

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 000 гектарів землі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua