• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський виправив помилки РНБО, запровадивши нові санкції

Президент Володимир Зеленський запровадив санкції проти кадрового російського військового Івана Кузнецова, а також проти Ольги Калініної, яка допомагала проводити "вибори" в окупованому Криму

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в указах глави держави №457 та №458, інформує "ДС".

Раніше персональні дані щодо обох осіб були вказані з помилками.

Так, у рішенні РНБО від 18 червня не було вказано, що Кузнецов є громадянином Росії. Рішення Радбезу від 7 вересня містить інформацію, що Кузнецов Іван Васильович народився у 1975 році та є кадровим військовим збройних сил РФ. З березня по листопад 2015 року він був радником командира батальйону 2-го МСБ. Він також брав участь у бойових діях в Сирії. 

Щодо Калініної, то дані про неї у новому рішенні РНБО змінили повністю – співпадають лише ПІБ. Так, тепер йдеться про Калініну Ольгу, яка народилась та проживає у нині окупованому Росією Криму. У відкритих джерелах є інформація, що жінка з таким прізвищем допомагала проводити так звані "вибори". 

Нагадаємо, у 2018 році ЗМІ повідомляли, що у санкційні списки випадково потрапила киянка, тезка якої живе в Криму. Санкції передбачають блокування активів і заборону на розпорядження власним майном і неможливість вивезення капіталів за межі України. Через це жінка, яку двічі помилково внесли до санкційного списку, не могла отримувати зарплату та мала купу інших проблем.

Санкції щодо Кузнецова та Калініною запровадили на три роки. Чи надасть влада компенсацію киянці Ользі Калініній, наразі невідомо.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua