• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський вирішив розвивати інститут старост

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до українського законодавства, які дозволять розвивати інститут старост в країні

Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Закон передбачає, що перед винесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує і звільняє, обов'язково проводиться громадське обговорення з жителями.

Входження старости до складу виконавчого комітету ради громади вже не є обов'язковим, однак він буде мати гарантоване право на участь і виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органів ради. За рішенням органу місцевого самоврядування, за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адмінпослуг.

Документ також регулює порядок створення старостинських округів з метою введення інституту старост, зокрема для міст, які не є адміністративними центрами громад, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо.

Як повідомляла "ДС", раніше спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що для завершення реформи децентралізації необхідно внести зміни до Конституції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua