• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський вірить у здатність Макрона "зробити штучне дихання" Нормандського формату

Президент Володимир Зеленський впевнений, що його французький колега Еммануель Макрон здатний реанімувати Нормандський формат, який, на даний момент, зайшов в глухий кут

Зеленський і Еммануель Макрон
Зеленський і Еммануель Макрон / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський заявив в інтерв'ю виданню Le Figaro, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Так, президент відповів на запитання, чи вважає він Нормандський формат мертвим.

"Думаю, що штучне дихання може зробити зараз саме пан (президент Франції Еммануель Макрон — "ДС") Макрон. Так, саме зараз. Мені здається, що Нормандський формат був в комі, потім ми змогли зустрітися в кінці 2019 року. І дійсно я побачив, що у цього формату, якщо продовжувати алегорію, б'ється серце, з'явився пульс. Але зараз ми бачимо, що зі здоров'ям формату є проблеми через те, що один орган не хоче працювати ", — сказав український лідер.

За його словами, "тут потрібна підтримка, перш за все пана Макрона, і тоді, будемо вірити, з'явиться бажання у Росії".

Окремо Зеленський додав, що Україна потребує європейської підтримки, зокрема, з боку Франції, на тлі російської агресії.

"Я розумію, що Еммануель Макрон хоче мати добрі відносини з Росією, але він повинен розуміти мою позицію. Звичайно, коли таке відбувається далеко від дому, це не так боляче, це все ще теоретично. Ми говоримо собі: зі мною такого ніколи не трапиться! Але історія показує, що це неправильно і що події можуть вас наздогнати. Зазвичай на вас нападають, коли ви цього не очікуєте", — сказав український президент.

"Ось чому нам, як і всім іншим, потрібні друзі і президенти, на яких можна покластися, не побоюючись, що нас підведуть", — додав Зеленський.

Він підкреслив, що Еммануель Макрон повинен усвідомити небезпеку, "перш ніж події, схожі на українські, повторяться десь ще і заберуть життя людей".

Як повідомляла «ДС», президент України Володимир Зеленський відвідає Францію 16 квітня, де зустрінеться з французьким лідером Еммануелем Макроном.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua