• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Зеленський висловився про "гібридний" режим "тиші" на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

У контексті порушень російськими окупаційними військами режиму припинення вогню на Донбасі - багато питань і проблем, але найголовнішою метою залишається збереження життя українських військових

Про це на брифінгу в ході робочої поїздки в Донецьку область заявив президент України Володимир Зеленський, передає "ДС".

Так, Зеленський заявив, що йому складно пояснити, чому нинішнє припинення вогню протрималося вже більше тижня на відміну від попередніх угод про перемир'я.

"Ми боремося за те, щоб цей режим (припинення вогню — "ДС") не порушився, але все може бути. Це життя", — сказав президент України.

Він додав, що порушення можуть бути, а якби все залежало від української сторони, то всі б вже перейшли до наступних етапів завершення війни.

"Це діалог на кілька годин... про, в принципі, порушення "тиші"... там багато питань, там багато проблем. Але, в цілому, ми вдячні нашим військовим. Найголовніше — ми хочемо витримати цей режим тиші і кожен день просто не втрачати наших військових. Гарантувати ми нічого не можемо, але ми робимо дуже багато", — додав Зеленський.

Нагадаємо, в неділю, 26 липня, був виданий наказ командувача Об'єднаних сил дотриманні повного і всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. З півночі 27 липня на Донбасі почав діяти режим повного і всеосяжного припинення вогню, про який домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи. Втім, як стало відомо згодом, проросійські бойовики порушили режим тиші вже через 20 хвилин після його впровадження.

Голова Служби зовнішньої розвідки України Валерій Кондратюк заявив, що найманці Росії, за вказівкою з Кремля, використовують режим припинення вогню на Донбасі для дискредитації Збройних сил України.

    Реклама на dsnews.ua