• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Зеленський вніс до Верховної Ради терміновий законопроєкт про ліквідацію Окружного адмінсуду Києва

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проєкт Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив сам Зеленський, повідомляє "ДС"з посиланням на пресслужбу глави держави.

"Сьогодні я вношу до парламенту законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Суду, який так і не зміг повернути довіру до себе, але впорався з поверненням скандалів і дивних рішень, далеких від розуміння справедливості. Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що переважують усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал до будь-якого суду, який зрадив повазі до закону", – сказав Зеленський.

В пресслужбі глави держави нагадали, що відповідно до частини другої статті 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізовується та ліквідовується законом, проєкт якого вносить до Верховної Ради президент України (після консультацій з Вищою радою правосуддя).

В Офісі президента також заявили, що "стара, неефективна судова система не спроможна забезпечити запит українців на справедливість".

"У демократичному суспільстві повага й довіра до суду мають бути безумовними. Але там, де вмирає довіра, закінчується й демократія. ОАСК мав достатньо часу, щоб одуматися, подивитися на себе в дзеркало та віднайти там прості речі, які так шукають у ньому суспільство й держава, – справедливість, неупередженість і чесність. Замість цього бачимо чергові скандали з "плівками", корупцію пов’язаних осіб із забитими грошима сейфами та численні сумнівні рішення. Довіра до Окружного адміністративного суду м. Києва втрачена", — додали в пресслужбі.

Нагадаємо, 6 квітня детективи НАБУ затримали брата скандального голови ОАСК Павла Вовка при спробі взяти 100 тисяч доларів хабаря. Журналіст Юрій Бутусов розкрив деталі схеми отримання хабарів, яку, за його словами, організував глава ОАСК Павло Вовк.

Згодом в НАБУ повідомили обшуки в будівлі ОАСК, а також те, що один із затриманих дійсно є "близьким родичем" голови суду.

Раніше НАБУ оголосило в розшук пʼятьох суддів ОАСК, серед яких голова ОАСК Вовк, і двох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Вовк підозрюється в спробі захоплення влади, створення злочинної організації, одержанні неправомірної вигоди і ін.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua