• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський знову заговорив про ПДЧ для України: чекає конкретних заяв на саміті НАТО

Президент України Володимир Зеленський розраховує почути на саміті НАТО підтримку надання Плану дій щодо членства в Альянсі

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив на брифінгу в Парижі після переговорів з французьким колегою Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Ангелою Меркель, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Що стосується Франції і президента Макрона, ми відчуваємо підтримку України в питанні ПДЧ. Я хотів би чути конкретику, коли це може бути, але це залежить не тільки від Франції. Хоча я вважаю, що Франція грає велику роль у цьому питанні. У червні буде саміт НАТО, і там обовʼязково почуємо, чи є такий сигнал, і від яких конкретно країн ми чуємо підтримку в питанні ПДЧ", — сказав Зеленський.

Він розповів, що не обговорював з Меркель питання членства України в НАТО, тому що конференція була форматом обговорення саме питання безпеки на Сході України.

"А з паном Макроном ми обговорювали це питання", — додав український президент.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Вільнюс запропонує союзникам по НАТО надати Україні план дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі, після реалізації якого країна могла б стати членом організації. Згодом за надання ПДЧ для України виступила також Латвія.

Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що Україна дуже багато зробила на шляху до членства в Північноатлантичному альянсі. Головним елементом продовження цього процесу є отримання Плану дій щодо членства вже у цьому році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua