• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський vs КСУ: "Слугам" роздали "темники", в яких лякають "новим Майданом" (ДОКУМЕНТ)

Реклама на dsnews.ua

В Україні нібито може відбутися новий Майдан в разі, якщо Верховна Рада не підтримає законопроєкт президента Володимира Зеленського про Конституційний суд України

Про це йдеться в тезах, які у фракції "Слуга народу" роздали нардепам для коментування ситуації навколо КСУ, передає "ДС" з посиланням на Бабель.

Так, видання опублікувало копію даного документа.

"Зараз не стоїть питання про окреме рішення. Є питання в цілому про те, що було зроблено після Майдану, і після нашого приходу до влади. На столі у цих суддів не тільки земельна реформа чи мовний закон, але ще і Антикорупційний суд і банківська реформа. Якщо скасувати ці дві останні речі, Україна залишиться без безвіза і підтримки від МВФ і Євросоюзу в розпал коронакрізіса ", — йдеться в повідомленні.

У тезах для "слуг" відзначено, якщо не вирішити ситуацію з КСУ, то можливі нові вуличні протести.

"Це — найкращий тригер для нового Майдану. Уявіть, що скажуть люди, коли Євросоюз заявить про зупинку відносин з Україною і коли МВФ залишить нас наодинці з дефіцитом державного бюджету, а він буде великим за будь-якого варіанту видаткової частини, яка зараз дискутується. Якщо не буде знайдено консенсусу і не буде політико-правового рішення, далі можуть бути тільки вуличні заворушення. А нова політична нестабільність може дуже дорого коштувати Україні, з огляду на гібридне протистояння, яке триває", — сказано в документі.

"Слугам" також запропоновано говорити, що спочатку потрібно скасувати рішення КС.

"Потрібно знайти таке рішення, яке в повній мірі поверне систему декларування, включаючи відповідальність за порушення, а також зупинить загальний наступ на антикорупційну інфраструктуру. Це — неможливо без скасування початкового рішення КСУ, з якого все почалося", — зазначено в тезах.

{"caption":""}

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України.

    Реклама на dsnews.ua